MCR03EZPFX330R ROHM
MCR03EZPFX330R Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX330R
Part Number MCR03EZPFX330R
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 330 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX330R
Datasheet download MCR03EZPFX330R.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX330R
MCR03EZPFX330R Specifications
Part Number MCR03EZPFX330R
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 330 Ohm
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm
Replacement Part Number PART-MCR03EZPFX330R
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MCR03EZPFX330R
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 499 Ohm 1% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R