MCR03EZPFX4300 ROHM
MCR03EZPFX4300 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX4300
Part Number MCR03EZPFX4300
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 430 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX4300
Datasheet download MCR03EZPFX4300.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX4300
MCR03EZPFX4300 Specifications
Part Number MCR03EZPFX4300
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Style Molded
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Termination Style Wraparound
Resistance Value 430 Ohm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm