MCR03EZPFX6812 ROHM
MCR03EZPFX6812 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX6812
Part Number MCR03EZPFX6812
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 68.1K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX6812
Datasheet download MCR03EZPFX6812.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX6812
MCR03EZPFX6812 Specifications
Part Number MCR03EZPFX6812
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 68.1 kOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm