MCR03EZPFX68R1 ROHM
MCR03EZPFX68R1 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX68R1
Part Number MCR03EZPFX68R1
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 0603 68.1 OHM 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX68R1
Datasheet download MCR03EZPFX68R1.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX68R1
MCR03EZPFX68R1 Specifications
Part Number MCR03EZPFX68R1
Resistance Value 68.1 Ohm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Lead Free Yes
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Failure Rate
Military Standard
Family MCR
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm