MCR03EZPJ100 ROHM
MCR03EZPJ100 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ100
Part Number MCR03EZPJ100
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ100
Datasheet download MCR03EZPJ100.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ100
MCR03EZPJ100 Specifications
Part Number MCR03EZPJ100
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 10 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.1 W
Package Type SMD
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm