MCR03EZPJ302 ROHM
MCR03EZPJ302 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ302
Part Number MCR03EZPJ302
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ302
Datasheet download MCR03EZPJ302.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ302
MCR03EZPJ302 Specifications
Part Number MCR03EZPJ302
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Package Type SMD
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 3 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm