MCR03EZPJ823 ROHM
MCR03EZPJ823 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ823
Part Number MCR03EZPJ823
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 82K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ823
Datasheet download MCR03EZPJ823.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ823
MCR03EZPJ823 Specifications
Part Number MCR03EZPJ823
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260|265
Resistance Value 82 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm