MCR100JZHF1300 ROHM
MCR100JZHF1300 Images
Please contact us for more photos of MCR100JZHF1300
Part Number MCR100JZHF1300
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 130 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR100JZHF1300
Datasheet download MCR100JZHF1300.pdf
Request Quotation for MCR100JZHF1300
MCR100JZHF1300 Specifications
Part Number MCR100JZHF1300
Failure Rate
Military Standard
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Case Size 2512
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 6.3 x 3.2 x 0.55 mm
Resistance Value 130 Ohm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 6.3 mm