MCR100JZHF9100 ROHM
MCR100JZHF9100 Images
Please contact us for more photos of MCR100JZHF9100
Part Number MCR100JZHF9100
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 910 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR100JZHF9100
Datasheet download MCR100JZHF9100.pdf
Request Quotation for MCR100JZHF9100
MCR100JZHF9100 Specifications
Part Number MCR100JZHF9100
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Product Dimensions 6.3 x 3.2 x 0.55
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 910 Ohm
Case Size 2512
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2512
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 6.3 mm