MCR100JZHJ101 ROHM
MCR100JZHJ101 Images
Please contact us for more photos of MCR100JZHJ101
Part Number MCR100JZHJ101
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 100 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR100JZHJ101
Datasheet download MCR100JZHJ101.pdf
Request Quotation for MCR100JZHJ101
MCR100JZHJ101 Specifications
Part Number MCR100JZHJ101
Product Dimensions 6.3 x 3.2 x 0.55
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 100 Ohm
Case Size 2512
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2512
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 6.3 mm