MCR10EZHF27R4 ROHM
MCR10EZHF27R4 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF27R4
Part Number MCR10EZHF27R4
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 27.4 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF27R4
Datasheet download MCR10EZHF27R4.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF27R4
MCR10EZHF27R4 Specifications
Part Number MCR10EZHF27R4
Military Standard
Failure Rate
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Type Thick Film
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Resistance Value 27.4 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm