MCR10EZHF9310 ROHM
MCR10EZHF9310 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF9310
Part Number MCR10EZHF9310
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 931 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF9310
Datasheet download MCR10EZHF9310.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF9310
MCR10EZHF9310 Specifications
Part Number MCR10EZHF9310
Case Size 0805
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 931 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Military Standard
Failure Rate
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm