MCR10EZHFL1R20 ROHM
MCR10EZHFL1R20 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHFL1R20
Part Number MCR10EZHFL1R20
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.2 Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHFL1R20
Datasheet download MCR10EZHFL1R20.pdf
Request Quotation for MCR10EZHFL1R20
MCR10EZHFL1R20 Specifications
Part Number MCR10EZHFL1R20
Resistance Value 1.2 Ohm
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm