MCR10EZHJ124 ROHM
MCR10EZHJ124 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHJ124
Part Number MCR10EZHJ124
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 120K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHJ124
Datasheet download MCR10EZHJ124.pdf
Request Quotation for MCR10EZHJ124
MCR10EZHJ124 Specifications
Part Number MCR10EZHJ124
Resistance Value 120 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Military Standard
Failure Rate
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm