MCR10EZHJ822 ROHM
MCR10EZHJ822 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHJ822
Part Number MCR10EZHJ822
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHJ822
Datasheet download MCR10EZHJ822.pdf
Request Quotation for MCR10EZHJ822
MCR10EZHJ822 Specifications
Part Number MCR10EZHJ822
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 8.2 kOhm
Type Thick Film
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm