MCR10EZPF3303 ROHM
MCR10EZPF3303 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF3303
Part Number MCR10EZPF3303
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 330K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF3303
Datasheet download MCR10EZPF3303.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF3303
MCR10EZPF3303 Specifications
Part Number MCR10EZPF3303
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 330 kOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm