MCR18EZHFLR100 ROHM
MCR18EZHFLR100 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHFLR100
Part Number MCR18EZHFLR100
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1 4W 200ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHFLR100
Datasheet download MCR18EZHFLR100.pdf
Request Quotation for MCR18EZHFLR100
MCR18EZHFLR100 Specifications
Part Number MCR18EZHFLR100
Military Standard
Failure Rate
Temperature Coefficient 200 to 600 ppm/°C
Rad Hard No
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Type Thick Film
Case Style Molded
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 MOhm
Package Type SMD
Max Processing Temp 260|265
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm