MCR18EZPF1470 ROHM
MCR18EZPF1470 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF1470
Part Number MCR18EZPF1470
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 147 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF1470
Datasheet download MCR18EZPF1470.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF1470
MCR18EZPF1470 Specifications
Part Number MCR18EZPF1470
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Resistance Value 147 Ohm
Type Thick Film
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Supplier Package 1206
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm