MCR18EZPF1803 ROHM
MCR18EZPF1803 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF1803
Part Number MCR18EZPF1803
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 180K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF1803
Datasheet download MCR18EZPF1803.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF1803
MCR18EZPF1803 Specifications
Part Number MCR18EZPF1803
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Size 1206
Resistance Value 180 kOhm
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm