MCR18EZPF22R0 ROHM
MCR18EZPF22R0 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF22R0
Part Number MCR18EZPF22R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTOR 1206 22K OHM 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF22R0
Datasheet download MCR18EZPF22R0.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF22R0
MCR18EZPF22R0 Specifications
Part Number MCR18EZPF22R0
Resistance Value 22 Ohm
Mounting Surface Mount
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Family MCR
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Military Standard
Failure Rate
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Lead Free Yes
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm