MCR18EZPJ130 ROHM
MCR18EZPJ130 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ130
Part Number MCR18EZPJ130
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 13 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ130
Datasheet download MCR18EZPJ130.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ130
MCR18EZPJ130 Specifications
Part Number MCR18EZPJ130
Type Thick Film
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 1206
Resistance Value 13 Ohm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm