MCR18EZPJ271 ROHM
MCR18EZPJ271 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ271
Part Number MCR18EZPJ271
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ271
Datasheet download MCR18EZPJ271.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ271
MCR18EZPJ271 Specifications
Part Number MCR18EZPJ271
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 270 Ohm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm