MCR18EZPJ472 ROHM
MCR18EZPJ472 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ472
Part Number MCR18EZPJ472
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ472
Datasheet download MCR18EZPJ472.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ472
MCR18EZPJ472 Specifications
Part Number MCR18EZPJ472
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 4.7 kOhm
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm