PMR10EZPFU10L0 ROHM
PMR10EZPFU10L0 Images
Please contact us for more photos of PMR10EZPFU10L0
Part Number PMR10EZPFU10L0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0805 10m Ohm 1% 1 2W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PMR10EZPFU10L0
Datasheet download PMR10EZPFU10L0.pdf
Request Quotation for PMR10EZPFU10L0
PMR10EZPFU10L0 Specifications
Part Number PMR10EZPFU10L0
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Tolerance 1 %
Package Dimensions 2 x 1.2 x 0.42 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Resistance Value 10 MOhm
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 1.2 mm
Product Height 0.42 mm
Product Length 2 mm