PMR25HZPJV4L0 ROHM
PMR25HZPJV4L0 Images
Please contact us for more photos of PMR25HZPJV4L0
Part Number PMR25HZPJV4L0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 4m Ohm 5% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PMR25HZPJV4L0
Datasheet download PMR25HZPJV4L0.pdf
Request Quotation for PMR25HZPJV4L0
PMR25HZPJV4L0 Specifications
Part Number PMR25HZPJV4L0
Supplier Package 1210
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 4 MOhm
Pin Count 2
Case Size 1210
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.52
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.52 mm
Product Length 3.2 mm