CL05B102KB5NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL05B102KB5NNNC Images
Please contact us for more photos of CL05B102KB5NNNC
Part Number CL05B102KB5NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50VDC X7R 10% SMD 0402 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL05B102KB5NNNC
Datasheet download CL05B102KB5NNNC.pdf
Request Quotation for CL05B102KB5NNNC
CL05B102KB5NNNC Specifications
Part Number CL05B102KB5NNNC
Capacitance Value 0.001 uF
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Type Flat
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Package/Case 0402
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 10 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Max Processing Temp 250
MSL Level 2
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm