CL05C221JB5NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL05C221JB5NNNC Images
Please contact us for more photos of CL05C221JB5NNNC
Part Number CL05C221JB5NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 50VDC C0G 5% SMD 0402 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL05C221JB5NNNC
Datasheet download CL05C221JB5NNNC.pdf
Request Quotation for CL05C221JB5NNNC
CL05C221JB5NNNC Specifications
Part Number CL05C221JB5NNNC
MSL Level 2
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Type Flat
Lead Finish Tin
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 220 pF
Tolerance 5 %
Package/Case 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Max Processing Temp 250
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm