CL10B153KB8NNWC Samsung Electro-Mechanics
CL10B153KB8NNWC Images
Please contact us for more photos of CL10B153KB8NNWC
Part Number CL10B153KB8NNWC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.015uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B153KB8NNWC
Datasheet download CL10B153KB8NNWC.pdf
Request Quotation for CL10B153KB8NNWC
CL10B153KB8NNWC Specifications
Part Number CL10B153KB8NNWC
Termination Style Wraparound
Dielectric X7R
Max Processing Temp 260
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.015 uF
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Tolerance 10 %
Construction Flat
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm