CL10C1R8BB8NNNC Samsung Electro-Mechanics
CL10C1R8BB8NNNC Images
Please contact us for more photos of CL10C1R8BB8NNNC
Part Number CL10C1R8BB8NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1.8pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10C1R8BB8NNNC
Datasheet download CL10C1R8BB8NNNC.pdf
Request Quotation for CL10C1R8BB8NNNC
CL10C1R8BB8NNNC Specifications
Part Number CL10C1R8BB8NNNC
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 1.8 pF
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 250
Tolerance 0.1 pF
Rad Hard No
Voltage(DC) 50 V
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm