CL21B474KAFSFNE Samsung Electro-Mechanics
CL21B474KAFSFNE Images
Please contact us for more photos of CL21B474KAFSFNE
Part Number CL21B474KAFSFNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B474KAFSFNE
Datasheet download CL21B474KAFSFNE.pdf
Request Quotation for CL21B474KAFSFNE
CL21B474KAFSFNE Specifications
Part Number CL21B474KAFSFNE
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.47 uF
Voltage(DC) 25 V
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Construction Flat
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm