CL21C100JBANNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21C100JBANNNC Images
Please contact us for more photos of CL21C100JBANNNC
Part Number CL21C100JBANNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50VDC C0G 5% SMD 0805 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21C100JBANNNC
Datasheet download CL21C100JBANNNC.pdf
Request Quotation for CL21C100JBANNNC
CL21C100JBANNNC Specifications
Part Number CL21C100JBANNNC
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65 mm
Tolerance 5 %
Package/Case 0805
MSL Level 2
Max Processing Temp 250
Type Flat
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 10 pF
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm