CL21F475ZPFNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL21F475ZPFNNNE Images
Please contact us for more photos of CL21F475ZPFNNNE
Part Number CL21F475ZPFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 10VDC Y5V -20% to 80% SMD 0805 Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21F475ZPFNNNE
Datasheet download CL21F475ZPFNNNE.pdf
Request Quotation for CL21F475ZPFNNNE
CL21F475ZPFNNNE Specifications
Part Number CL21F475ZPFNNNE
Voltage(DC) 10 V
Mounting Surface Mount
MSL Level 2
Case Size 0805
Max Processing Temp 250
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -30 to 85 °C
Package/Case 0805
Lead Finish Tin
Dielectric Y5V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Tolerance -20 to 80 %
Type Flat
Capacitance Value 4.7 uF
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm