CL31B104KBCNFNC Samsung Electro-Mechanics
CL31B104KBCNFNC Images
Please contact us for more photos of CL31B104KBCNFNC
Part Number CL31B104KBCNFNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B104KBCNFNC
Datasheet download CL31B104KBCNFNC.pdf
Request Quotation for CL31B104KBCNFNC
CL31B104KBCNFNC Specifications
Part Number CL31B104KBCNFNC
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.1 uF
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.85 mm
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 3.2 mm