CL31B473MCCNNWC Samsung Electro-Mechanics
CL31B473MCCNNWC Images
Please contact us for more photos of CL31B473MCCNNWC
Part Number CL31B473MCCNNWC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 20% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B473MCCNNWC
Datasheet download CL31B473MCCNNWC.pdf
Request Quotation for CL31B473MCCNNWC
CL31B473MCCNNWC Specifications
Part Number CL31B473MCCNNWC
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Dielectric X7R
Voltage(DC) 100 V
Capacitance Value 0.047 uF
Pin Count 2
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Supplier Package 1206
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 3.2 mm