CL31B475KBHNNNE Samsung Electro-Mechanics
CL31B475KBHNNNE Images
Please contact us for more photos of CL31B475KBHNNNE
Part Number CL31B475KBHNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31B475KBHNNNE
Datasheet download CL31B475KBHNNNE.pdf
Request Quotation for CL31B475KBHNNNE
CL31B475KBHNNNE Specifications
Part Number CL31B475KBHNNNE
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 50 V
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Case Size 1206
Capacitance Value 4.7 uF
Package/Case 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm