CL31X226KAHN3NE Samsung Electro-Mechanics
CL31X226KAHN3NE Images
Please contact us for more photos of CL31X226KAHN3NE
Part Number CL31X226KAHN3NE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 25V X6S 10% SMD 1206 105\u00b0C Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL31X226KAHN3NE
Datasheet download CL31X226KAHN3NE.pdf
Request Quotation for CL31X226KAHN3NE
CL31X226KAHN3NE Specifications
Part Number CL31X226KAHN3NE
Mounting Surface Mount
Package/Case 1206
Construction Flat
Lead Finish Tin Over Nickel
Capacitance Value 22 uF
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X6S
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Supplier Package 1206
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 10 %
Pin Count 2
Case Size 1206
Operating Temperature -55 to 105 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm