CL32X107MQVNNWE Samsung Electro-Mechanics
CL32X107MQVNNWE Images
Please contact us for more photos of CL32X107MQVNNWE
Part Number CL32X107MQVNNWE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100uF 6.3V X6S 20% SMD 1210 105\u00b0C Emboss T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL32X107MQVNNWE
Datasheet download CL32X107MQVNNWE.pdf
Request Quotation for CL32X107MQVNNWE
CL32X107MQVNNWE Specifications
Part Number CL32X107MQVNNWE
Dielectric X6S
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Package Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.5
Operating Temperature -55 to 105 °C
Capacitance Value 100 uF
Pin Count 2
Case Size 1210
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 20
Package/Case 1210
Termination Style Wraparound
Supplier Package 1210
Maximum Processing Temperature 260
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Voltage(DC) 6.3 V