CL21B105KAFNFNE Samsung
CL21B105KAFNFNE Images
Please contact us for more photos of CL21B105KAFNFNE
Part Number CL21B105KAFNFNE
Manufacturer Samsung
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B105KAFNFNE
Datasheet download CL21B105KAFNFNE.pdf
Request Quotation for CL21B105KAFNFNE
CL21B105KAFNFNE Specifications
Part Number CL21B105KAFNFNE
Mounting Surface Mount
Construction Flat
Lead Finish Tin
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Package/Case 0805
Capacitance Value 1 uF
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 10 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm