| Part Number | SDLF1DAR-480G-1HA1 |
|---|---|
| Manufacturer | SanDisk |
| Quantity in stock | 363020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Solid State Drive 480 GB FLASH - NAND (MLC) SATA-3 6 Gb s 2.5 Inch |
| Category | Storage |
| Family | Solid State Drives |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SDLF1DAR-480G-1HA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | SDLF1DAR-480G-1HA1 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Memory Type | FLASH - NAND (MLC) |
| Endurance Measured (DWPD) | 0.6 (5 Years) |
| Interface Type | SATA-3 6 Gb/s |
| Memory Size | 480 Gb |
| Package Dimensions | 100.2 x 69.85 x 7.17 mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Screening Level | Commercial |
| Height | 7 mm |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Replacement Part Number | PART-SDLF1DAR-480G-1HA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Intel | INTEL SSD DC S3520 SERIES (480GB, 2.5IN SATA 6GB S, 3D1, MLC) 7MM GENERIC SINGLE PACK - |
|
Micron | Solid State Drive Non-Encrypted 800 GB FLASH - NAND (MLC) NVMe|PCIe Gen3 Half Height Half Length (HH HL) Box Download PDF datasheet for MTFDHAX800MCE-1AN1ZABYY.pdf |
|
SanDisk | Solid State Drive 100 GB FLASH - NAND (MLC) SATA 6 Gb s Download PDF datasheet for SDLFOEAM-100G-1HA1.pdf |
|
Intel | ITLSSDPE2ME800G410-937370 SSD 800GB, 2.5 Download PDF datasheet for SSDPE2ME800G410.pdf |
|
Intel | MM#942238_100G SSD - |
|
Micron | Flash Card 2G-byte 3.3V Embedded USB Mass Storage Drive Download PDF datasheet for MTEDCBR002SAJ-1M2IT.pdf |
|
Micron | Solid State Drive Non-Encrypted 256 GB FLASH - NAND (TLC) 120 TBW SATA-3.2 6 Gb s M.2 2280 Download PDF datasheet for MTFDDAV256TBN-1AR1ZABDA.pdf |
|
Micron | M500DC 800GB 2.5IN SSD Download PDF datasheet for MTFDDAK800MBB-1AE1ZABYY.pdf |
|
Maxiotek | SSD CONTROLLER B0KB INDUSTRIAL - |
|
Micron | Solid State Drive Non-Encrypted 512 GB FLASH - NAND (TLC) 240 TBW SATA-3.2 6 Gb s 2.5 Inch Download PDF datasheet for MTFDDAK512TBN-1AR1ZABHA.pdf |