| Part Number | 25CE330FST |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo |
| Quantity in stock | 833580 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | CAP ALU T3 330MFD 25V 20% SMD |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Aluminum |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 25CE330FST |
| Datasheet download |
| Part Number | 25CE330FST |
|---|---|
| Package/Case | 8 X 10.2 |
| Ripple Current | 220 mA |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 330 uF |
| Lifetime | 2000 hr |
| Leakage Current | 82.5@2Min uA |
| Construction | Cylindrical |
| Lead Free | Yes |
| Family | CE-FS |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Product Diameter | 8 mm |
| Product Height | 10.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-25CE330FST |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Cap Aluminum 10uF 25V 20% (4 X 5.4mm) SMD 22mA 1000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEEHA1E100WR.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 150uF 50V 20% (10 X 10.2mm) SMD 670mA 2000h 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEEFK1H151P.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 330uF 80V 20% (16 X 16.5mm) SMD 793mA 5000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEE-FK1K331AM.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 10uF 16V 20% (4 X 5.4mm) SMD 28mA 2000 hr 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEE-1CA100SR.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 1500uF 16V 20% (10 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.013Ohm 2550mA 3000 hr 105\u00b0C Ammo Pack - |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 560uF 2.5V \u00b120% (6.3 X 7.7mm) Cylindrical 0.009 Ohm 4200mA 15000hr 105\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for APXF2R5ARA561MF80G.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 330uF 16V \u00b120% (8 X 11.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 0.072 Ohm 760mA 3000hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EKZE160ETC331MHB5D.pdf |
|
Nippon ChemiCon | NCCEKZH350EC3101MF111 CAPACITOR (HF) - |
|
Panasonic | Cap Aluminum 1000uF 10V 20% (8 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEEFT1A102AP.pdf |
|
Nichicon | Cap Aluminum 270uF 63V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1410mA 8000h 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for UPW1J271MHD.pdf |