0001.2504.T SCHURTER
0001.2504.T Images
Please contact us for more photos of 0001.2504.T
Part Number 0001.2504.T
Manufacturer SCHURTER
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Miniature 1A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0001.2504.T
Datasheet download 0001.2504.T.pdf
Request Quotation for 0001.2504.T
0001.2504.T Specifications
Part Number 0001.2504.T
Voltage Rating 250 V
Lead Finish Nickel
Rad Hard No
Product Dimensions 20 mm
Replacement Part Number PART-0001.2504.T
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for 0001.2504.T
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
BEL
Fuse Chip 1A 125V Very Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R