| Part Number | S1D13517F00A100 |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 469690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LCD DRVR 2.5 to 3.3V 128-Pin QFP15 |
| Category | Displays Components |
| Family | LCD Driver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S1D13517F00A100 |
| Datasheet download |
| Part Number | S1D13517F00A100 |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 2.5 to 3.3 V |
| Maximum Processing Temperature | 245 °C |
| Pin Count | 128 |
| Package Dimensions | 16 x 16 x 1.7 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | QFP15 |
| Lead Finish | Pure Tin |
| Package | 128QFP15 |
| Replacement Part Number | PART-S1D13517F00A100 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | LCD DRVR 1.8V to 5.5V 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PCA8546ATT AJ.pdf |
|
Texas Instruments | Single Inductor Multiple Output Regulator 15-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for TPS65132T6YFFR.pdf |
|
ROHM | LCD DRVR 3.3V 5V 64-Pin VQFP T R Download PDF datasheet for BU9799KV-E2.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS65100PWPR.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 16DIGIT 2.5V 3.3V 5V 48-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PCF85162T 1,118.pdf |
|
ROHM | RHOML9042-51CVWA-5016 SMD LCD DRIVER - |
|
Texas Instruments | Dual Output LCD Bias 15-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for TPS65132A0YFFR.pdf |
|
Maxim Integrated | LCD DRVR 4DIGIT 5V 44-Pin PLCC Download PDF datasheet for ICM7211AIQH+TD.pdf |
|
Seiko Instruments | LCD DRVR 3V 3.3V 5V 80-Pin TQFP - |
|
NXP | LCD DRVR 2.5V 3.3V 5V DIE Waffle Download PDF datasheet for PCF8576DU 2DA 2,026.pdf |