| Part Number | SX1233IMLTRT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Quantity in stock | 603750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | RF Transceiver FSK GFSK MSK GMSK OOK 2.5V 3.3V 24-Pin QFN EP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF Transceiver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SX1233IMLTRT |
| Datasheet download |
| Part Number | SX1233IMLTRT |
|---|---|
| Pin Count | 24 |
| Type | Transceiver |
| Operating Band Frequency | 433 to 928 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Category | Transceiver |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 |
| Modulation Technique | FSK|GFSK|MSK|GMSK|OOK |
| Product Dimensions | 5 x 5 x 0.95 mm |
| Supplier Package | QFN EP |
| Maximum RF Operating Frequency | 928 MHz |
| Package | 24QFN EP |
| Replacement Part Number | PART-SX1233IMLTRT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Dialog Semiconductor | Bluetooth Low Energy 4.2 SoC with integrated ARM Cortex M0, PMU, memories and peripherals \u2013 12 GPIOs\u00a0in WL-CSP34 and 0.4mm ball pitch package Download PDF datasheet for DA14580-01UNA.pdf |
|
Maxim Integrated | RF Transceiver ASK OOK 2.7V 5V 32-Pin TQFN EP Download PDF datasheet for MAX7030HATJ+.pdf |
|
Texas Instruments | RF Transceiver FSK GFSK MSK OOK 2V to 3.6V 32-Pin QFN T R Download PDF datasheet for CC1125RHBT.pdf |
|
Texas Instruments | RF Receiver 80-Pin HTQFP EP T R Download PDF datasheet for ADS58C20IPFPR.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 256Gbps Download PDF datasheet for FTLC3321U3NL.pdf |
|
Radiocrafts As | RF Transceiver Module 2.8V to 3.8V 42-Pin SMD T R Download PDF datasheet for RC1780HP-TM.pdf |
|
Nordic Semiconductor | RF Transceiver GFSK 3.3V 36-Pin QFN Download PDF datasheet for NRF24E1G.pdf |
|
Silicon Labs | RF Receiver FM 3.3V 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI4704-D50-GMR.pdf |
|
Texas Instruments | RF Transceiver ASK FSK GFSK OOK MSK 2.5V 3.3V 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for CC1101RGPR.pdf |
|
Dialog Semiconductor | Bluetooth Low Energy 5.0 SoC with integrated 2Mb Flash memory \u2013 25 GPIOs\u00a0in QFN40 and 0.4mm pin pitch package Download PDF datasheet for DA14586-00F02AT2.pdf |