| Part Number | 78M6618-IM F P13 |
|---|---|
| Manufacturer | Silergy |
| Quantity in stock | 174450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Energy Measurement IC 68-Pin QFN |
| Category | Processor IC |
| Family | Processor Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 78M6618-IM F P13 |
| Datasheet download |
| Part Number | 78M6618-IM F P13 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Supplier Package | QFN |
| Screening Level | Industrial |
| Pin Count | 68 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Package Dimensions | 8 x 8 x 0.8 mm |
| Package | 68QFN |
| Replacement Part Number | PART-78M6618-IM F P13 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Cirrus Logic | Audio Processor 100-Pin LQFP Download PDF datasheet for CS47048C-CQZ.pdf |
|
Silergy | Energy Meter IC 64-Pin LQFP Download PDF datasheet for 71M6542GT-IGT F.pdf |
|
Microchip | Cortex based Processor 144-Pin LF-BGA Download PDF datasheet for ATSAM3U4EA-CU.pdf |
|
Silergy | Energy Meter IC 100-Pin LQFP Download PDF datasheet for 71M6543GT-IGT F.pdf |
|
NXP | Applications Processor 347-Pin MAPBGA Tray Download PDF datasheet for MCIMX257CJN4A.pdf |
|
NXP | Applications Processor 256-Pin MAPBGA T R Download PDF datasheet for MC9328MXLVM15R2.pdf |
|
Texas Instruments | 8-Channel HD Compatible Audio Processor 56-Pin HTSSOP T R Download PDF datasheet for TAS5558DCAR.pdf |
|
Silergy | Energy Meter IC 64-Pin LQFP Download PDF datasheet for 71M6542FT-IGT F.pdf |
|
Silergy | Single-Phase Energy Meter IC 64-Pin LQFP Tray Download PDF datasheet for 71M6511-IGT F.pdf |
|
Silergy | Power and Energy Measurement IC 68-Pin QFN T R Download PDF datasheet for 78M6612-IMR F PD3.pdf |