| Part Number | MAX71313LECB+T |
|---|---|
| Manufacturer | Silergy |
| Quantity in stock | 183260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | MPU MAXQ 30 RISC 32-Bit 10MHz 64-Pin LQFP T R |
| Category | Processor IC |
| Family | Processors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MAX71313LECB+T |
| Datasheet download |
| Part Number | MAX71313LECB+T |
|---|---|
| Program Memory Type | Flash |
| RAM Size | 8 KB |
| Device Core | MAXQ 30 |
| Number of CPU Cores | 2 |
| Supplier Package | LQFP |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 10 x 10 x 1.4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| Interface Type | I2C|SPI|UART |
| Maximum Speed | 10 MHz |
| Pin Count | 64 |
| MSL Level | 3 |
| Data Bus Width | 32 Bit |
| Package | 64LQFP |
| Replacement Part Number | PART-MAX71313LECB+T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | MPU QorIQ RISC 32-Bit 800MHz 1.5V 1.8V 2.5V 3.3V 689-Pin TEPBGA II Tray Download PDF datasheet for P1011NXN2HFB.pdf |
|
NXP | MPU MPC85xx RISC 32-Bit CMOS 667MHz 2.5V 3.3V 783-Pin FC-BGA Tray Download PDF datasheet for MPC8555VTALF.pdf |
|
NXP | MPU MPC85xx RISC 32-Bit 1333MHz 1.5V 1.8V 2.5V 3.3V 783-Pin FC-BGA Download PDF datasheet for MPC8569EVJAUNLB.pdf |
|
Texas Instruments | MPU AM335x RISC 32-Bit 600MHz 1.8V 3.3V 298-Pin NFBGA Download PDF datasheet for AM3352BZCEA60.pdf |
|
Xilinx | MPU Zynq-7000 Thumb-2 32-Bit 667MHz 1.2V 3.3V 400-Pin CS-BGA Download PDF datasheet for XC7Z010-1CLG400I.pdf |
|
NXP | MPU QorIQ P1010 RISC 32Bit 800MHz 425-Pin TE-BGA I Each Download PDF datasheet for P1010NXE5HHB.pdf |
|
Xilinx | FPGA Zynq UltraScale+ Family 599550 Cells 20nm Technology 0.85V 900-Pin FCBGA Tray Download PDF datasheet for XCZU9EG-2FFVB1156E.pdf |
|
Xilinx | MPU Zynq-7000 Thumb-2 32-Bit 667MHz 1.2V 3.3V 900-Pin FC-BGA Download PDF datasheet for XC7Z045-1FFG900I.pdf |
|
Intel | MPU Xeon 64-Bit 1700MHz 1667-Pin FCBGA Tray Download PDF datasheet for GG8067402570403S R2M1.pdf |
|
Intel | ITLAT80573JH0366MSLBB3 MM# 898622 64 B - |