HCJ2512ZT0R00 Stackpole
HCJ2512ZT0R00 Images
Please contact us for more photos of HCJ2512ZT0R00
Part Number HCJ2512ZT0R00
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 2512 0 Ohm Molded SMD Embossed Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level HCJ2512ZT0R00
Datasheet download HCJ2512ZT0R00.pdf
Request Quotation for HCJ2512ZT0R00
HCJ2512ZT0R00 Specifications
Part Number HCJ2512ZT0R00
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 6.3 x 3.2 x 0.55
Termination Style Wraparound
Case Size 2512
Max Processing Temp 260
Resistance Value 28 to 32 Ohm
Pin Count 2
Supplier Package 2512
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 6.3 mm