RMCF0402FT22K0 Stackpole
RMCF0402FT22K0 Images
Please contact us for more photos of RMCF0402FT22K0
Part Number RMCF0402FT22K0
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 22K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0402FT22K0
Datasheet download RMCF0402FT22K0.pdf
Request Quotation for RMCF0402FT22K0
RMCF0402FT22K0 Specifications
Part Number RMCF0402FT22K0
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 22 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm