RMCF0603JT100K Stackpole
RMCF0603JT100K Images
Please contact us for more photos of RMCF0603JT100K
Part Number RMCF0603JT100K
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603JT100K
Datasheet download RMCF0603JT100K.pdf
Request Quotation for RMCF0603JT100K
RMCF0603JT100K Specifications
Part Number RMCF0603JT100K
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 100 kOhm
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm