RXB100M2GSA-1020-GE1 Surge Components
RXB100M2GSA-1020-GE1 Images
Please contact us for more photos of RXB100M2GSA-1020-GE1
Part Number RXB100M2GSA-1020-GE1
Manufacturer Surge Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 400V 20% 10 X 20mm Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 170mA 5000hr -40 to 105\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level RXB100M2GSA-1020-GE1
Datasheet download RXB100M2GSA-1020-GE1.pdf
Request Quotation for RXB100M2GSA-1020-GE1
RXB100M2GSA-1020-GE1 Specifications
Ripple Current 630 mA
Lifetime 5000 hr
Capacitance Value 120 uF