EMK105SD222KVF TAIYO YUDEN
EMK105SD222KVF Images
Please contact us for more photos of EMK105SD222KVF
Part Number EMK105SD222KVF
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 16V SD 10% SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EMK105SD222KVF
Datasheet download EMK105SD222KVF.pdf
Request Quotation for EMK105SD222KVF
EMK105SD222KVF Specifications
Part Number EMK105SD222KVF
Package/Case 0402
Tolerance 10 %
Dielectric SD
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Capacitance Value 0.0022 uF
Voltage(DC) 16 V
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm